odwiert

Odwierty pod pompy ciepła

Nasza firma posiada duże doświadczenie w realizacji odwiertów. Dzięki wieloletniej praktyce wykonywania studni posiadamy dużą wiedzę w zakresie prac ziemnych oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych, jak i cieplnych. W związku z tym jesteśmy w stanie przeprowadzić profesjonalne odwierty pod pompy ciepła.

Od kilku już lat obserwuje się zwiększenie zainteresowania alternatywnymi źródłami energii. Aby sprostać nowym przepisom, które wymuszają niski udział w wykorzystaniu nieodnawialnych źródeł energii w nowych budynkach, koniecznością staje się wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł ogrzewania, w tym pompy ciepła. W przypadku potrzeby pozyskiwania ciepła, pompy gruntowe nie mają sobie równych. Nie potrzebują do pracy dużych nakładów energii elektrycznej, a koszt ich wykonania zwraca się maksymalnie po kilkunastu latach. Zważając na ich wyjątkowo długą żywotność, zdecydowanie się na odwierty pod pompę ciepła to inwestycja gwarantująca skuteczne i bezemisyjne ogrzewanie budynku przez kilkadziesiąt lat.

Wiercimy i zabudowujemy odwierty pionowe za pomocą instalacji wymienników energii w dolnym źródle ciepła pompy. Taki zabieg pozwala na korzystniejsze parametry pracy oraz wydajność w porównaniu z poziomymi wymiennikami ciepła. Rozwiązanie to dodatkowo pozwala umieszczać wymiennik nawet na małych działkach. Odwierty pionowe pod pompy ciepła wykonujemy metodą płuczkową z prawym obiegiem płuczki. Gwarantuje to sprawne usuwanie urobku oraz bieżące schładzanie wiertła, którego temperatura potrafi znacząco wzrosnąć podczas pracy. Dokonywane przez naszych doświadczonych pracowników wiercenie pod pompy ciepła przebiega bezproblemowo, dzięki specjalistycznemu sprzętowi przeznaczonemu na wykonywanie tego typu robót ziemnych.

Oprócz odwiertów i wprowadzania sond gruntowych przygotowujemy oraz montujemy instalację domową, odpowiedzialną za komunikację z pompą ciepła i połączenie z układem centralnego ogrzewania w budynku. Ponieważ do prawidłowej pracy systemu niezbędna jest sprężarka wraz ze sterownikiem pompy ciepła, po odwiercie i montażu wszelkich elementów nie zapominamy o odpowiednim doborze oprogramowania monitorującego pracę układu — wszystkie te szczegóły omawiane są na wstępie oraz w trakcie współpracy z klientem.ty pod pompy ciepła

Zakres naszych usług:

  • wykonanie odwiertu,
  • wprowadzenie sond do odwiertu,
  • napełnienie sond glikolem,
  • spięcie sond w kolektory,
  • wprowadzenie instalacji do budynku.

Ciepło z ziemi.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
CiepłoZziemi.com